úvodní stránka


film Masaryk

Tak jsem byla na Masarykovi (film).  Těšila jsem se,  lákalo  k objevování, k tomu, že bude řečeno to, co ještě nikdo nevyřkl, měla jsem očekávání – svá.
 
[ 8. června 2017 | Autor: ]
 

Řemeslně dobře odvedený film. Karel Roden vynikající, až se  se svým vynikajícím výkonem do filmu nehodil. Oldřich Kaiser, koukala jsem obdivně s otevřenou pusou, co všechno v něm je, co všechno umí. Miluji pocit, když po skončení filmu dostanu takovou dardu, že zůstanu sedět a nemůžu vstát, dokud vše nevstřebám.

Po Masarykovi darda nepřišla, až mě to překvapilo a hledala jsem proč. Doteďka si na to neumím odpovědět. Zajímavé. Snad že jsem neuvěřila filmovému Masarykovi, že mu šlo opravdu o národ, snad větší psychologická sonda do jeho mysli – začátek filmu to sliboval, až mi šel mráz po zádech z příslibu, že uvidím dilema lidské duše, rozkol osobnosti – až jsem se bála. Nebylo třeba. Příslib zůstal nenaplněn. Škoda, ale i tak je to kvalitní podívaná. Nemuselo tam být tolik historických údajů, šlo přece o  duši Jana Masaryka.

Foto použito z www.wikipedie.cz

(c) Marie Heřmánková, 2006-16 Publikování nebo další šíření obsahu serveru www.hermanci.cz bez souhlasu autora není dovoleno.
TOPlist