...kde jsme byli


Čaj o páté

Dostala jsem zážitkový certifikát s katalogem plným nabízených zážitků. Když jsem katalog projela tam a zpět minimálně pětkrát, tak jsem se neustále vracela k nabízenému čaji o páté na zámku v Mcelých.
 
[ 28. října 2008 | Autor: MH ]
 
Krom mé lásky k zámeckým prostředím a touhy po živých obrazech v něm, bych ráda zážitek prožila s více dušičkami. A tak čaj o páté, který byl pro čtyři osoby, byl tím pravým.  Košem dostala lukostřelba, malování na hedvábí či jízda historickým autem nebo vyhlídkový let letadlem.
Vypravily na čaj o páté na zámek Mcely http://chateaumcely.com/cz/ .  Přivítalo nás velmi příjemné bílošedivojemnozlaté  prostředí, ve kterém jsme si prožily nádherné chvíle nad šálkem čaje a zajímavými dobrůtkami.  Mezi nimi byl i pověstný creamtea, o kterém nám Bára vyprávěla, že se Angličané přou, zda se první maže krém a pak marmeláda nebo naopak a jak má každá kavárna  svůj recept na moučník. 
Prohlédly jsme si i okolí zámku. Pak jsme se vypravily do Jabkenic, odkud jsme si vyrazily po modré značce na Smetanům okruh od bývalé hájenky – nyní Smetanovo muzeum přes blízký les a  zpátky k dřevěné zvonici. Ale bylo nám to málo, vydaly jsme se ještě po červené  směrem Pod květník a přes silnici až ke studánce  Boží voda. Chodily jsme jak čamrdky. Sluníčko a podzimní příroda nám byly dobrým dopingem.


             
(c) Marie Heřmánková, 2006-16 Publikování nebo další šíření obsahu serveru www.hermanci.cz bez souhlasu autora není dovoleno.
TOPlist